Jesteś tutaj: Intemo

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie-ramię pomiarowe

2011-05-04

Inwestując w coraz to nowsze rozwiązania techniczne fimra Intemo S.A. zakupiła ostatnio ramię pomiarowe. Pomiary współrzędnościowe stanowią obecnie najbardziej zaawansowany dział techniki pomiarowej stosowanej w systemach kontroli jakości różnych gałęzi przemysłu, od sprzętów gospodarstwa domowego po przemysł lotniczy. Dominującymi urządzeniami pomiarowymi są współrzędnościowe maszyny pomiarowe (CMM – Coordinate Measuring Machines), ich minusem jest że są to z założenia urządzenia laboratoryjne. Prostszą odmianą współrzędnościowych maszyny pomiarowych są współrzędnościowe ramiona pomiarowe (Coordinate Measuring Arms; portable CMM’s), są to urządzenia przenośne o stosunkowo nieskomplikowanej konstrukcji, chociaż o bogatym oprogramowaniu.
Ramiona pomiarowe, w odróżnieniu od współrzędnościowych maszyn pomiarowych, są urządzeniami przenośnymi mogącymi pracować w otoczeniu produkcji, a ponadto – co jest również cechą charakterystyczną – mogą wykonywać pomiary wewnątrz obiektów wielkogabarytowych.
Firma INTEMO S.A. posiada ramie pomiarowe FLEX 5222 francuskiej firmu ROMER (reprezentowana przez szwedzką grupę Hexagon Metrology). Tuby 6 wykonane są z włókna węglowego, co zapewnia stosunkowo dużą sztywność i małą podatność na wpływy temperatury i wilgoci. Konstrukcja zapewnia nieograniczony obrót osi poprzez przeguby 3. Mocowanie ramienia odbywa się poprzez adapter kompatybilny z mocowaniem mobilnym i magnetycznym 1. Ramię wyposażone jest we własne zasilanie i bezprzewodową komunikację (WIFI) 2. W poszczególnych przegubach wmontowane są enkodery kątowe 4. Jeden z przegubów 5 ma zwiększoną sztywność. Z przegubem obrotowo-wychylnym 7 połączona jest głowica pomiarowa 8 wyposażona w trzpień pomiarowy z końcówką kulistą 9. Końcówki pomiarowe wykonane są z rubinu, mają różną średnicę, w zależności od potrzeb. Zakres pomiarowy tego ramienia to 4400mm, a dokładność według testu C to ±25µm.


INTEMO S.A.
88-230 Piotrków Kujawski
ul. Wloclawska 33
tel.: +48 (54) 265 41 42
fax: +48 (54) 265 41 43


Nowa hala produkcyjna

2017-01-27

Wybudowaliśmy halę produkcyjną o powierzchni 600 m2, w której praca będzie się odbywać na wtryskarkach w pełni elektrycznych.

Życzenia świąteczne

2016-12-20

Drodzy Partnerzy, pracownicy, Niech Wasze Święta będą wypełnione Radością i szczęściem. Najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok

Nowe wtryskarki

2016-12-20

Uruchomiono dla Intemo S.A. kolejne 4 w pełni elektryczne wtryskarki.