Jesteś tutaj: Intemo

AKTUALNOŚCI

Rozbudowa systemu magazynowania

2011-05-04

Jesteśmy w trakcie rozbudowy centralnego zasypu dla koeljnych wtryskarek oraz zakupu silosu dla tworzywa. \"Centralny system podawania – suszenia – dozowania\" -zadaniem tego systemu jest wyeliminowanie z zakładu „otwartego transportu materiałów”, magazynu materiałów, pomieszczeń przygotowalni mieszanek. Idea systemu centralnego wiąże się z instalacją dużego zbiornika magazynowego – silosa, co całkowicie eliminuje możliwość kupowania tworzywa w workach, czy też \"big bagach\". Silosy służą do magazynowania dużych ilości materiałów, pozwalają utrzymać ciągłość produkcji w przypadku dużego przerobu materiałów. W silosach są magazynowane tzw. materiały podstawowe, przetwarzane w największych ilościach.

Oszczędzanie energii

2011-05-04

W związku z posiadanym przez nas certyfikatem EMAS (Eco Management and Audit Scheme) i wynikającymi z tego zobowiązaniami w ostatnim czasie na hali wtryskarek wymieniono oświetlenie na energooszczędne w celu zmniejszenia poboru energii elektrycznej, posiadamy instalację CO wykorzystującą energię cieplną wytworzoną podczas procesu produkcji, przy jednoczesnej redukcji zużycia opału w kotłowni oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową na bardziej energooszczędne, układy plastyfikujące zostały wyposażone w maty izolacyjne, które zmniejszają emisję ciepła do otoczenia, posiadamy obecnie na 10 wtryskarkach oraz planujemy zakupić kolejne maty.

Nowy system kadrowo-płacowy Enova

2011-04-28

Od stycznia 2011 roku używamy nowego systemu ENOVA dla Księgowości oraz Kadr i Płac.System ENOVA to najnowszej generacji oprogramowanie. Jest to w pełni zintegrowany program księgowy oraz program do zarządzania, stworzony w oparciu o technologię Microsoft.NET. System ENOVA klasyfikowany jest jako tzw. system ERP.

Intemo S.A. w rankingu GAZELE BIZNESU 2009

2010-01-12

Firma Intemo S.A. znalazła się w rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm i otrzymała Gazelę Biznesu 2009. Od 5 lat jesteśmy obecni w rankingu dbając nie tylko o rozwój ale także o dobre relacje z kontrahentami i pracownikami.

Konsekwencja naszą siłą!

2009-12-11

Podczas wizyty 26.11.2009r Naczelnik Wydziału Zapobiegania i Naprawy Szkód w Środowisku oraz Informacji o Środowisku i Zarządzania Środowiskiem potwierdzono zgodność działań Intemo S.A. z Deklaracją Środowiskową firmy.

WSPIERAMY INICJATYWY REGIONALNE

2009-12-11

W ostatnim czasie Intemo S.A. otrzymała podziękowanie za wsparcie finansowe miejscowego przedszkola oraz specjalne podziękowania za dofinansowanie lokalnej imprezy: XI Ogólnopolskiego Maratonu Windsurfingowego Połajewo 2009. Jako mieszkańcy regionu kujawsko-pomorskiego jesteśmy dumni z wszelkich przedsięwzięć lokalnych mających na elu promocję naszego zakątka Polski. Uważamy także iż warto inwestować w ludzi juz na etapie przedszkola dając im równe szanse od samego początku.

INTEMO WŚRÓD NAJLEPSZYCH - listopad 2009

2009-12-11

Firma Intemo znalazła się w gronie Diamentów Forbesa 2010- firm, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

KROK PO KROKU DO CELU - listopad 2009

2009-12-11

Firma Intemo S.A. systematycznie pracuje nad unowocześnianiem swojego zakładu dlatego też w ostatnim czasie wyremontowano halę pras oraz zakupiono tunel grzewczy do foliowania usprawniający pracę. Inwestujemy także w potencjał ludzki wysyłając naszych pracowników na liczne szkolenia związane ściśle z działalnością firmy. Tematami takich szkoleń były miedzy innymi budowa form, proces wtryskiwania, zarządzanie jakością.

INTEMO S.A. firmą ekologiczną - październik/litospad 2009

2009-12-11

W ramach uczestnictwa w długoletnim programie SEEP (Supplier Energy Efficiency Program) mającym na celu realizację produkcji i działalności firmy w sposób przyjazny dla środowiska – ograniczający maksymalnie zużycie energii, nasza firma podjęła szereg działań proekologicznych. Na hali wtryskarek wymieniono oświetlenie na energooszczędne w celu zmniejszenia poboru energii elektrycznej, układ plastyfikujący zastosowany przy jednej z wtryskarek został wyposażony w matę izolacyjną, która zmniejsza emisję ciepła do otoczenia. Wybudowano także instalację CO wykorzystującą energię cieplną wytworzoną podczas procesu produkcji, przy jednoczesnej redukcji zużycia opału w kotłowni oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową na bardziej energooszczędne.

OBECNOŚĆ W UNII NAM SIĘ OPŁACA - sierpień-grudzień 2009

2009-12-11

Niewątpliwym sukcesem ostatnich miesięcy było przyznanie Intemo S.A. dotacji z Unii Europejskiej na linię produkcyjną w ramach konkursu dla osi priorytetowej 5 Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, poddziałanie 5.2.2. Automatyczne stanowisko paletyzacji zapewni równoczesną, automatyczną obsługę dwóch wtryskarek firmy Engel typu DUO 3550/650. Listwy odbierane będą z form wtryskowych przy użyciu robotów trzyosiowych, będących na wyposażeniu wtryskarek i odkładane na taśmociąg z którego odbierać wypraski będzie robot szaścioosiowy. Robot sześcioosiowy układać będzie listwy w specjalnych gniazdach pola odkładczego na przenośniku, po ułożeniu ostatniej warstwy, transporter przemieści cały stos na kolejną pozycję, pozycję owijania, owinięty stos zostanie odebrany przez obsługę. Sterowanie pracą całego stanowiska będzie się odbywało za pośrednictwem nadrzędnego sterownika firmy Siemens z serii S& wraz z modułem bezpieczeństwa z funkcją „mutingu”. Wyposażenie stanowiska: Urządzenia: - wtryskarka Engel DUO 3550/650 2szt. - robot engel tzryosiowy ERC33/2-F 2szt. - robot przemysłowy sześcioosiowy Kuka KR 100 COMP 1szt. - automatyczna owijarka palet Graso FR-8 - podzespoły mechaniczne: - motoreduktory: SEW - łożyskowania : INA, SKF, FAG - łańcuchy napędowe: REXNORD - ogrodzenie: AXELENT - system bezpieczeństwa: SCHMERSAL Podzespoły pneumatyki: FESTO, METALWORK Sterowanie: - sterownik: SIEMENS klasy S7 - optoelektronika: SICK, BALLUFF - przemienniki częstotliwości: SEW, SIEMENS - szafy sterownicze RITTAL - wyposażenie szaf: MOELLER Projekt realizowany jest przy współpracy z Przemysłowym Instytutem Automatyki i Pomiarów PIAP. Planowane zakończenie realizacji tego projektu to grudzień 2009.


INTEMO S.A.
88-230 Piotrków Kujawski
ul. Wloclawska 33
tel.: +48 (54) 265 41 42
fax: +48 (54) 265 41 43


Nowa hala produkcyjna

2017-01-27

Wybudowaliśmy halę produkcyjną o powierzchni 600 m2, w której praca będzie się odbywać na wtryskarkach w pełni elektrycznych.

Życzenia świąteczne

2016-12-20

Drodzy Partnerzy, pracownicy, Niech Wasze Święta będą wypełnione Radością i szczęściem. Najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok

Nowe wtryskarki

2016-12-20

Uruchomiono dla Intemo S.A. kolejne 4 w pełni elektryczne wtryskarki.