Jesteś tutaj: Dotacje :: Działanie 4.4. :: POIG.04.04.00-04-008/13-00

POIG.04.04.00-04-008/13-00

Dużym sukcesem firmy INTEMO S.A. było podpisanie w 2013 roku umowy o dofinansowanie Projektu „Wdrożenie do produkcji innowacyjnego systemu wentylacji, w oparciu o nowatorską technologię ActiveFlowBallance”

Nr UDA-POIG.04.04.00-04-008/13-00 w ramach działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym osi priorytetowej 4 Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013

Celem projektu było wprowadzenie na rynek światowy znacząco ulepszonego produktu – innowacyjnych systemów wentylacyjnych połaciowych dachów oraz tzw. przejść dachowych. Dzięki zastosowaniu technologii, która została opracowana i zgłoszona do opatentowania przez Wnioskodawcę są to unikatowe i konkurencyjne produkty stanowiące o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa Intemo S.A. na rynku międzynarodowym.

Planowana do realizacji inwestycja INTEMO S.A polegała na uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnej innowacyjnego systemu wentylacji i przejść dachowych, opartego na nowatorskiej technologii ActiveFlowBallance. Jest to innowacyjny system łagodnego przejścia pomiędzy wtryskiem i dociskiem dla usprawnienia procesu formowania wtryskowego. System ten jest rozwinięciem systemu „Zero-molding” opracowanego przez Sumitomo Heavy Industries.

Inwestycja polegała na wdrożeniu rozwiązania technologicznego, które jest stosowane na świecie przez okres nie dłuższy niż 3 lata. Potwierdzeniem innowacyjności projektu, w tym innowacyjności produktowej są opinie o innowacyjności wystawione przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Bydgoską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Rozwiązanie wdrażane przez firmę INTEMO S.A. jest innowacyjnym rozwiązaniem, które pomimo znacznie niższych kosztów produkcji wielkoseryjnej dla różnych stosowanych profilów pokryć dachowych oraz kompaktowych gabarytów samego systemu, nie charakteryzuje się zmniejszoną wytrzymałością na zmienne warunki eksploatacyjne, jakie występują w strefie klimatu umiarkowanego.

Zakres rzeczowy projektu obejmował następujące elementy:

 1. Zakup gruntu;
 2. Zakup hali produkcyjnej:
 3. Zakup linii technologicznej oraz niezbędnego wyposażenia koniecznego do wprowadzenia procesu produkcyjnego, na którą składają się:

a)         Wtryskarki;

b)         Formy wtryskowe;

c)         Prasa hydrauliczna;

d)         Wykrojniki;

e)         Układ chłodzenia wtryskarek;

f)         Instalacja sprężonego powietrza wraz ze sprężarką;

g)         System przygotowania i podawania tworzywa;

h)         Stacja pakowania;

i)          Wózek elektryczny;

j)          Maszyna wytrzymałościowa do pomiaru siły;

k)         Spektrofotometr do pomiaru barwy;

l)          Komora świetlna;

m)        Twardościomierz;

n)         Wilgotnościomierz do badania izolacji termicznej dachu;

o)         Kamera termowizyjna.

 

Ponadto w wyniku realizacji projektu został utworzony przez Wnioskodawcę dział badawczo – rozwojowy mający na celu dalszy rozwój zastosowanych technologii oraz opracowywanie innowacyjnych produktów na skalę międzynarodową.

Projekt miał na celu dywersyfikację produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów. W wyniku realizacji projektu, Spółka wprowadziła na rynek nowe produkty:

 1. System wentylacji Monterey;
 2. System wentylacji Classic;
 3. System wentylacji Adamante;
 4. System wentylacji Finnera;
 5. System wentylacji Sara;
 6. System wentylacji Flat;
 7. System wentylacji Venecja;
 8. Przejście dachowe Solar Monterey;
 9. Przejście dachowe Solar Flat;
 10. Przejście dachowe Solar Venecja;
 11. Przejście dachowe Solar Finnera.

 

,


INTEMO S.A.
88-230 Piotrków Kujawski
ul. Wloclawska 33
tel.: +48 (54) 265 41 42
fax: +48 (54) 265 41 43


Nowa hala produkcyjna

2017-01-27

Wybudowaliśmy halę produkcyjną o powierzchni 600 m2, w której praca będzie się odbywać na wtryskarkach w pełni elektrycznych.

Życzenia świąteczne

2016-12-20

Drodzy Partnerzy, pracownicy, Niech Wasze Święta będą wypełnione Radością i szczęściem. Najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok

Nowe wtryskarki

2016-12-20

Uruchomiono dla Intemo S.A. kolejne 4 w pełni elektryczne wtryskarki.