Jesteś tutaj: Dotacje :: Działanie 4.4. :: POIG.04.04.00-04-030/09

POIG.04.04.00-04-030/09

Celem projektu jest dywersyfikacja produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowego dodatkowego produktu. Cel zrealizowany zostanie poprzez zastosowanie nowej technologii, dzięki której wytwarzane będą nowe produkty z punktu widzenia rynku docelowego dla tego produktu. Jednocześnie projekt polega na rozszerzeniu produkcji o produkty nie wykraczające poza przemysł, w którym firma działa obecnie, przy zastosowaniu zaawansowanej technologii, dzięki której wytwarzane będą nowe lub zasadniczo zmienione produkty. Projekt dotyczy inwestycji w aktywa materialne oraz aktywa niematerialne i prawne polegającej na uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnych do wytwarzania wyrobów z termoplastów w oparciu o innowacyjną technologię wtryskiwania z doprasowaniem, składającą się z:

-zautomatyzowanych linii produkcyjnych, wyposażonych w nowoczesne wtryskarki z innowacyjnym sterowaniem, umożliwiającym realizację technologii ICM, które zostaną sprzężone z manipulatorami i automatycznymi układami odbierającymi wypraski, a także  z układem suszenia oraz transportu i konfekcjonowania (silosy) granulatów tworzywa

- form wtryskowych o budowie, umożliwiającej realizację ruchów liniowych części ruchomej (zamykanie-otwieranie) w trakcie fazy wtrysku.

W wyniku opisanej inwestycji Intemo zdywersyfikuje swoją dotychczasową produkcję poprzez wytwarzanie dużej gamy wyrobów cienkościennych i o bardzo wysokim poziomie przeświecalności i różnej grubości. Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku konsumenckiego, oczekującego większego udziału detali o bardzo wysokiej jakości, zredukowanej masie i powtarzalnej geometrii (wąskie pole tolerancji wykonania).

 

Pliki do pobrania

INTEMO S.A.
88-230 Piotrków Kujawski
ul. Wloclawska 33
tel.: +48 (54) 265 41 42
fax: +48 (54) 265 41 43


Nowa hala produkcyjna

2017-01-27

Wybudowaliśmy halę produkcyjną o powierzchni 600 m2, w której praca będzie się odbywać na wtryskarkach w pełni elektrycznych.

Życzenia świąteczne

2016-12-20

Drodzy Partnerzy, pracownicy, Niech Wasze Święta będą wypełnione Radością i szczęściem. Najlepsze życzenia na nadchodzący Nowy Rok

Nowe wtryskarki

2016-12-20

Uruchomiono dla Intemo S.A. kolejne 4 w pełni elektryczne wtryskarki.